O čem to je

v podstatě o podstatě, tedy o tom, kým opravdu jsme


Ne-vědomí sebe ovlivňuje v našich životech každou oblast. 

Zejména pro vztahy s druhými lidmi, je vztah k sobě základním kamenem

Udělejme spolu z kamene úrazu kámen základní. Poté můžeme stavět stavby, které vydrží a dělají radost.

Přes uvědomování k vědomým změnám, přes zažívání změn k novému žití. K žití s novými, hlavně vlastními pravidly, která Vám vyhovují proto, že jsou z Vás, jsou Vaše.

Najdeme spolu světlo ve vašich stínech a stín za Vaším světlem.

A aby to neznělo zase tak poeticky, budeme pracovat!  Práce na sobě je velká dřina, ale dřina, která se fakt vyplatí.

Nemám bič, ani cukr, nejsem "naspídovaný" vás za každou cenu nutit k vyšším výkonům, nevím o Vás více, než víte Vy. Jako Louč ale vím, jak Vám posvítit, abyste na sebe viděli lépe.

Tato fotografie zhruba vystihuje to, jak vypadám
Tato fotografie zhruba vystihuje to, jak vypadám

O Loučovi

kdo jsem ve viditelném světě

Dostal jsem jméno Lukáš Sodomka. Ve vnějším i vnitřním světě stále něco objevuji. Když jsem objevil koučování, oba světy se mi neskutečně obohatily. Fakt mě dostalo, přátelé! To je tak parádní věc! Něco jako odstraňovač skvrn. "Rychlý, účinný a beze šmouh". Šmouha je trabl. 

Přiznám se! Nejsem nejmladší, takže něco jsem už stihl prožít. Duchovní a duševní stránka lidská mě přitahuje od dětství. Byl jsem ale třeba i vyšetřovatelem na kriminálce. To proto, že mám rád spravedlnost a taky proto, že neumím dobře počítat, jinak bych možná byl třeba ekonom. Spravedlnost mám rád pořád, proto tam již od r. 2007 nejsem... Ale zajímavé to bylo. Různí lidé, jejich příběhy...  Kvůli potřebě více času pro děti a pro sebe se ze mě stal obchodník. Zakusil jsem i manažerské starosti. A nyní jsem moc rád koučem. Tedy Loučem. Ještě raději jsem ale tátou. Byl jsem i tátou na rodičovské dovolené, dokonce se dvěma dětmi. To byly doslova boží tři roky. Jsou 20 měsíců od sebe. Učím se od nich a žasnu, jak se vyvíjí a já s nimi.  Žasl jsem, i když  začala střídavka, ale trochu jinak. Děti ještě opravdu hodně malé (rok a tři), zvyklé na péči táty. Já zvyklý na každodenní zážitky s nimi a najednou! Nic! Týden ničeho. To byl sakra těžký půlrok. Stalo se to r. 2013, tak už je to dobré. Ta doba mě hodně formovala. Obrovská zkušenost.

Systém lásky

metoda pro pochopení vztahového chování

Metoda, která mi přišla jednou v noci při sebereflexi. Ano, mám ji. Pomocí této metody zjišťuji váš "systém lásky". Tedy to, co je Vašim obvyklým vztahovým chováním a proč tomu tak je. Dovede vás k pochopení vašeho vztahového chování a tím i k lepším vztahům! Dovede páry k pochopení se navzájem. Toho, co ten druhý považuje za lásku a jakým způsobem ji vyjadřuje a proč. A jaké vyjádření lásky chce dostávat. Pomůže vám k pochopení toho, co chcete a co už ne.

Metod se kterými pracuji mám samozřejmě více. Skoro dvacet. Nástrojů pro Vaše projekty máme dost a můžeme se ponořit do jejich tvorby.